| start | Akademia Smyka | Smykoludki | Akademia Bobasa | Akademia Absolwenta | Fenom |Nasze Smykoludkowo Eko kuchnia Przyroda i ekologia Przygody Smykoludków Zajęcia dodatkowe Rozkład dnia Święta i uroczystości Kalendarz przyrodnika Nasza kadra Zapisy Kontakt i lokalizacja Nasza galeria Strefa Rodzica RODO
[Rozmiar: 194060 bajtów]
[Rozmiar: 30679 bajtów]
Śnieżka w krainie czarów

[Rozmiar: 177119 bajtów]

Pamiętacie Śnieżkę - jednego z koni uratowanych ze Skaryszewa w tym roku?

Została wykupiona z transportu rzeźnego do Włoch na największym i najstarszym w Europie targu koni.
Odbywa się on nieprzerwanie od 1433 roku zawsze w pierwszy, czyli wstępny, poniedziałek po środzie popielcowej. To stąd właśnie jadą do najdalszych krajów Europy konie przeznaczone na rzeź.
Społeczność naszego przedszkola była bardzo przejęta losem tych zwierząt, a w szczególności trasą, którą muszą pokonać.


W związku z tym postanowiliśmy pomóc choć niektórym z nich. Wszyscy wzięliśmy udział w aukcji przygotowanej przez dzieci i panie nauczycielki ze "Smykoludkowa"
Zebrane pieniądze zostały przekazane panu Michałowi ze Stowarzyszenia "Benek", który wykupił kilka koni z transportów, a w tym również Śnieżkę. Mieliśmy w tym duży udział.
Teraz Śnieżka - rasy koń polski o maści izabelowatej, od ponad pół roku jest szczęśliwym mieszkańcem przytuliska w Szewcach czyli "Benkowie", miejsca w którym cudem uratowane różne zwierzęta znajdują zwój drugi dom.
Natomiast od sierpnia jest oficjalnie przez nasze przedszkole adoptowana.
Będziemy współuczestniczyć w jej utrzymaniu, odwiedzać i sprawiać jej upominki (z pewnością w postaci smakołyków: marchewki i jabłek) i drapać za uszami.
Jako iż Śnieżka jest koniem rasy stworzonej typowo do pracy a w szczególności do zaprzęgów liczymy, że przy okazji naszych odwiedzin ciągnąć bryczkę z naszymi przedszkolakami pokaże im piękne okolice, w których zamieszkała i otrzymała drugie życie.
Póki co cieszy się jeszcze letnią aurą na padoku wraz ze swoją przyjaciółką ze starej stajni.
Nasi partnerzy [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów] [Rozmiar: 177878 bajtów]
« powrót

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia, pliki itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 666 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.